Informacje przed badaniem

Chciałbym Państwa, tzn. wszystkich pacjentów, którzy zamierzają przyjść do naszych gabinetów na specjalistyczne badanie optometryczne zachęcić do zapoznania się z zamieszczonym tutaj Kwestionariuszem, wydrukowaniem, wypełnieniem go i przyniesieniem na badanie.

Niektóre z pytań mogą się Państwu wydawać niezwiązane z problemami wzrokowymi ale w rzeczywistości może tak nie być.

Często w poruszanych w Kwestionariuszu problemach, mogą nie być bezpośrednio kojarzone z problemami wzrokowymi a tak naprawdę mają one wpływ na nasze codzienne zachowania, odczucia w dużo większym stopniu niż nam się wydaje. Roztargnienie, podirytowanie, problemy z koncentracją, niechęć do aktywności fizycznej, bóle głowy, pleców mogą wynikać z niewłaściwie skorygowanej wady wzroku, bądź jej braku.

Analiza Kwestionariusza oraz wyników wykonanego specjalistycznego badania optometrycznego ma wpływ na zastosowanie odpowiedniego postępowania, w tym również, jeśli jest to konieczne, zastosowania terapii wzrokowych.

Kwestionariusz ten, to narzędzie do rozpoznawania przypadków problemów wzrokowych, które mogą niekorzystnie wpływać np. na wyniki w nauce, bądź radzenie sobie z pewnymi problemami w życiu codziennym.

Uważam, że należy uznać, że ocena pacjenta jego jakości życia jest równie istotna co opinia specjalisty.

Proszę więc, o zapoznanie się z tym Kwestionariuszem i jeśli uznacie Państwo za właściwe, wypełnieniem go i przyniesienie na badanie.