Okulary zapasowe – dlaczego warto je mieć?

Wstajesz o 20 minut za późno, wypijasz łyk kawy, szybkiprysznic, kolejny łyk kawy i pędzisz do auta żeby nie spóźnić się do pracy. Wpośpiechu kończysz kanapkę już za kółkiem stojąc na czerwonym świetle, zerkaszna zegarek i… Nie możesz odczytać godziny. Wtedy sobie przypominasz! Okularyzostały na stoliku nocnym obok kryminału, którego wciągająca fabuła spowodowałaTwoje poranne opóźnienie.

I co teraz? Jak poradzisz sobie w pracy? Nadrabiaćdrogi i jeszcze bardziej się spóźnić? Brzmi znajomo?

Komfort niepamięci = poczuciebezpieczeństwa

Takie sytuacje zdarzają się każdemu, kto wspomaga się „dodatkową parą oczu”. I nic w tym złego. Życie w ciągłym biegu tak nas pochłania, że zasługujemy na komfort niepamiętania o pewnych kwestiach. I tak oto na ratunek przychodzą ZAPASOWE OKULARY. Podstawową parę masz zawsze przy sobie, ale warto jest zabezpieczyć się przed niespodziewanymi sytuacjami – zostaw zapasowe okulary w aucie lub biurze i ciesz się przywilejem niepamięci.

Koło zapasowe dla Twoich oczu

Pomyśl o takiej ekstra parze okularów, jak o kolezapasowym. Przez większość czasu o nim nie pamiętasz, ale w sytuacji kryzysowejmoże oszczędzić Ci wiele nerwów i godzin oczekiwania na pomoc. A przecieżokulary nie są dla Ciebie tylko dodatkiem. To dzięki nim widzisz świat pełny iwyraźny! Okulary są więc dla Ciebie koniecznością a nie tylko dodatkiem dogarderoby. Zadbaj więc, żeby nigdy Ci ich nie zabrakło.

Spójrzmy na to z innej strony. Ile par butów znajdujesię w Twojej szafie? Nie każda para będzie pasowała do wybranego przez Ciebieoutfitu. Tak też może być z okularami. Możesz poczuć pewnego dnia, że chceszspojrzeć na siebie w lustrze i zobaczyć nieco inne odbicie. Taki drobny detalmoże odmienić Twoje samopoczucie, a cały dzień ułoży się wtedy po Twojej myśli.

Twoje oczy Ci za to podziękują!

Takie zapasowe okulary mogą też stanowić uzupełnieniepodstawowych okularów korekcyjnych. Jeżeli dużo pracujesz przed komputerem,wybierz na „zapasówki” szkła z powłoką antyrefleksyjną. Okulary z filtrem przeciwsłonecznymdoskonale sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach, ale również w słonecznedni.

Latem bardziej niż zawsze dbamy o swoją skóręnakładając kremy z filtrem przed kąpielą słoneczną. I znowu pojawia się pytanie– nie zapomnieliśmy o czymś? No tak, nasze oczy są przecież tak samo narażonejak skóra. Niedostateczna ochrona przez promieniowaniem UV może doprowadzić doposłonecznego zapalenia rogówki, czy posłonecznego zapalenia spojówek. Tonatomiast przyczynić się może do rozwoju zaćmy i innych groźnych chorób układuwzrokowego.

A w temacie słońca pozostając – wielkimi krokami zbliżasię sezon letni.  Wraz z nim wyjazdy nadjeziora, grille, rowerowe wycieczki, wakacyjne szaleństwa. W takichokolicznościach dużo łatwiej zgubić czy uszkodzić swoją podstawową i jedynąparę okularów. Funkcjonowanie bez nich do momentu naprawy lub zakupu nowychmoże okazać się problematyczne. Dlatego posiadanie dwóch par okularów daje Cipoczucie bezpieczeństwa i spokoju ducha! Dodatkowo, korzystając z dwóch parokularów wydłużamy też ich żywotność zmniejszając codzienną eksploatację.

Okulary zapasowe – must have każdego sezonu

Powodów do posiadania drugiej pary okularów jestmnóstwo. Poczucie bezpieczeństwa, możliwość wyboru,  uzupełnienie funkcjonalności okularówpodstawowych, czy szaleństwa stylizacyjne. Zapasówki okularowe musisz mieć,jeżeli jesteś osobą świadomą, dbającą o swoje zdrowie i samopoczucie,zapobiegliwą i chcącą czasami po prostu o czymś zapomnieć 😉